+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Банско: Bansko Spa & Holidays

Зимување во Банско: Bansko Spa & Holidays

За оние кои барате аранжмани со организиран автобуски превоз, тогаш вие сте на вистинското место. АнаМари Травел ве води во Банско! Резервирајте го вашиот јануарски викенд и уживајте во термалните води на прекрасниот хотел Bansko Spa & Holidays. Хотелот има двокреветни, трокеветни, четирикреветни соби и апартмани за двајца, тројца и четворица.

Организираниот превоз е од Скопје, а аранжманите се со 3 или 4 ноќевања. Проверете ги термините подоле и одлучете се за најидеалната опција.

Повеќе за хотелот можете да прочитате подоле во описот на сместувањето.

План и програма

1 ден – Поаѓање од Скопје во раните утрински часови, а за точното време добивате смс порака на 2 дена пред поаѓање. Пристигнување во хотелот за време на Check in кој е во 14:00 часот. Првиот ден групата започнува со вечера во хотелот.

2-3 ден – Слободно време за уживање. Понудите се со појадок и вечера.

4-5 ден – Во зависност од тоа дали имате аранжман со 3 или 4 ноќевања групата се одјавува после појадокот и во договорено време е поаѓањето назад кон Скопје.

Bansko Spa & Holidays

Хотелот е изграден во 2007 година во модерен стил. Bansko SPA and Holidays не е само познат по својата добра локација, туку и по одличните спа третмани и загреан минерален базен со лековита вода од селото Елешница. Хотелот има класичен ресторан и таверна, каде што ќе најдете традиционални јадења и разни специјалитети од интернационалната кујна.

Хотелот им нуди на гостите луксуз и удобност, како и широк спектар на спа терапии и дополнителни услуги. Во спа центарот во традиционален ориентален стил и атмосфера, ќе најдете загреан минерален базен со лежалки, која е погодна и за деца, модерен простор за релаксација, џакузи, парна бања, Финска сауна и амам. Професионалните терапевти ќе ви понудат преку 30 видови спа терапии и масажи на лице и тело.

На територијата на комплексот има две детски игралишта за најмалите. Еден се наоѓа на ниво 1 и е отворен цел ден. Второто детско катче се наоѓа во Банско и Холидејс таверната Банско и работи во работното време на таверната. Двете детски катчиња имаат друштвени игри, играчки и рамки за качување погодни за деца над 3 години.

Хотелот располага со 98 соби.

6 апартмани со една спална соба – Спална соба со балкон, пространа дневна соба со софа кревет и фотелји и бања со када или туш. Во собата ќе најдете кафе, чај и вода, како и бокал за топла вода.

6 спектакуларни пространи студија – Семејни студија, чија локација на последниот кат гарантира уникатен поглед на врвовите на планината Пирин. Сите се опремени со софа кревет.

74 двокреветни соби – Сите двокреветни соби во Банско СПА имаат простор за седење, софа кревети (единечни и двокреветни), ТВ, Wi-Fi или LAN конекција. Во секоја бања ќе најдете када со туш и тоалети и додатоци.

12 мансардни економични соби со уникатен поглед! Погодни за парови – романтични соби со поглед на планините покриени со снег!

Собите ги одредува менаџментот на хотелот.

Што е вклучено во цената

  • 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера по лице
  • Автобуски превоз превоз Скопје – Банско – Скопје
  • Туристичка такса за возрасни и 2 деца над 6 години
  • Доколку сте семејство со деца до 12 години и сакате да ја проверете вкупната цена, при внесување на децата кликнете дека тој патник е дете за да дојде до минусирање на цена.

Што не е вклучено во цената

  • Туристичка такса за 2 деца од 0- 5,99 години и истата се плаќа во хотел по 0,6 еур на ден
  • Индивидуални трошоци

Важно

Седиштата се селектираат врз основа на уплатата