+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Ксамил – Вила Диамант

Вила Диамант е лоцирана во Ксамил во самиот центар, веднаш до супер маркетот Алфа. Најблиската плажа е Бора Бора и се наоѓа на 150 метри оддалеченост од вилата. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со сопствена мини кујна, сопствен тоален, балкон, клима вклучена во цената.

КООРДИНАТИ: 39.767829274087234, 20.0029065176804

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 | ВИЛА ДИАМАНТ – КСАМИЛ

Термин 03.06-10.06 10.06-17.06 17.06-24.06 24.06-01.07 01.07-08.07 08.07-15.07 15.07-22.07 22.07-29.07 29.07-05.08 05.08-12.08 12.08-19.08 19.08-26.08 26.08-02.09 02.09-09.09 09.09-16.09 16.09-23.09

23.09-30.09

Ноќи

7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 Х Х 229 249 289 319 329 329 329 329 319 289 269 249 209 Х

Х

1/3

Х Х 239 259 299 329 339 339 339 339 329 299 279 259 219 Х

Х

   

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА!

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
– Скопје (Дрводекор) – 50€
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 60€
– Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 60€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 60€
– Тетово (попатно) – 50€
– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50€
– Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 50€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50€
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е целосна уплата на аранжманот
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. АНАМАРИ ТРАВЕЛ – ид