+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Копаоник

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ПРОГРАМА
Состанок на групата во 03:45 ч. на Дрводекор, поаѓање кон Србија во 04:00 ч. Куманово – Бензинска Макпетрол автопат во 04:30 ч. Патуваме преку граничниот премин Табановце со паузи за царински формалности и одмор.

Копаоник претставува еден од поголемите планински венци во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово.

Претставува најпопуларен скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час. Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км и се наоѓа во средиштето на венецот.

Пристигнување на Копаоник во утринските часови. Слободно индивидуално време за прошетка, скијање, уживање во убавините на Копаоник итн…

Поаѓање кон Скопје во 15:00 часот. Пристинување во вечерните часови.

ПОАЃАЊЕ СЕКОЈА НЕДЕЛА ВО МЕСЕЦ ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ

ТЕРМИНИ:

– 30.01.2022 (НЕДЕЛА)

– 06.02.2022 (НЕДЕЛА)

– 13.02.2022 (НЕДЕЛА)

– 20.02.2022 (НЕДЕЛА)

– 27.02.2022 (НЕДЕЛА)

ЦЕНА: 1200 денари по лице

 

Во цената е вклучено:

– Посета на Копаоник

– Превоз на релација Скопје-Копаоник-Скопје

– Лиценциран туристички водич

– Организација и реализација на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– Ски карта

– Патничко осигурување

– Индивидуални трошоци

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
– За ова патување потребен е сертификат за вакцинација, PCR тест или брз антиген тест
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 40 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. АНАМАРИ ТРАВЕЛ