+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Копаоник

SKI OPENING


К О П А О Н И К

Термин: 10 Декември 2021 | 3 дена / 2 полупансиони | Автобус

  

1ден/ 10.12 (петок)  МАКЕДОНИЈА – КОПАОНИК
Поаѓање по Градови: 04:00 Штип (пред Стадионот),  04:30 од Велес (бензиска Макпетрл-кружен), од Скопје во 05:00 часот (Дрво Декор). Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече – Копаоник во утринските часови. Сместување во избраниот хотел Apart Hotel Brzece или Junior 3* . Опционално заминување за ски центарот Копаоник. Индивидуални активности и разновидни забави до попладневните часови. Враќање во Хотел. Вечера. Ноќевање


2ден/ 11.12 (сабота)  КОПАОНИК
ПојадокОпцинално заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе и ручек во познатите ресторани и салаши. Враќање во хотел во попладневните часови. Вечера. Ноќевање.


3ден/ 12.12 (недела)  КОПАОНИК – Македонија
Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или опционално заминување кон скијачкиот центар. Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Македонија вечерните часови.


Сместување во Apart Hotel Brzece: 80€ / 4.960мкд
Сместување во хотел Junior 3*:         89€ / 5.520мкд


Дете до 7 години – 30€ / 1.860мкд (плаќа само превоз)   |   Дете од 8-12 години – 69€ / 4.300мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:
Сместување во Apart Hotel Brzece или Hotel Junior 3* ;
Превоз со туристички автобус на наведената релација;
2HB (појадок и вечера);
Туристичка такса.


Во цената на аранжманот не е вклучено:
Патничко осигурување ;
Превоз до ски центарот на Копаоник 3 дена – 10€.


Бидете дел од отворањето на Ski Opening во Копаоник 

  • Ski & Snowboard такмичења
  • Промоција на ски опрема
  • Наградни игри
  • Модни ревии
  • kids club

 Хотел”Junior” 3* 


Хотел “Junior” 3* работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзече, на 1070 m надморска височина. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузи, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис. Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница.

    

 


 

Pajino preslo Ski – Kopaonik – наша препорака за посета во Копаоник
***место како во бајките а сепак блиску до нас***

Локација: Се наоѓа на стазата “Mashinac” на самата раскрсница од стазите “Pancicev vrv” и “Karaman greben”.
Мириса на прексрасни специјалитети со кајмак и греено вино, покрај оган а до вас DJ сесија додатно ја загреваат атмосферата.
Планински вајб!
Задолжително посетете го оваа прекрасно место, ужувајте во сонцето и авантурите што ќе ги доживеете!
Секако не заборавајте да направите по некоја фотка и да споделите со вашите пријатели!

    


 Напомена:

Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

 

За овој аранжман важат Општите услови на патување  на ТА АНАМАРИ ТРАВЕЛ и СКТМ – мед