+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Мурите 4*

Хотелот е во 2012 година избран за најдобар планински клуб хотел.
И од сам почеток е омилен хотел на многумина и зато е достоен конкурент на многу хотели од регионот и пошироко. Хотелот им нуди на своите гости одлични можности за релаксација, удобност и спокојство.
Хотелот Мурите Клуб се состои од 4 тематски згради со прекрасни имиња на егзотични цвеќиња: Азалија, Орхидеја, Камелија и Јасмин.
Хотелот е извонреден по својата извонредна архитектура и прекрасен ентериер.
Во зграда Азалија има:
рецепција, лоби бар со камин, детско игралиште, СПА центар, продавница, ресторан, ноќен бар, салата за игри, конференциската сала….
За љубителите на спортот има фитнес центар, како и 2 игралишта, 22/44м и мини игралиште.

Основен ресторан
Класичниот ресторан на хотелот се состои од две пространи сали со вкупен капацитет од 250 лица. Ресторанот импресионира со својата пријатна и софистицирана атмосфера, атрактивен ентериер и богата разновидност на национална и интернационална кујна. Во летниот период, ресторанот ја отвора својата летна градина, која нуди прекрасен поглед на хотелската градина и отворениот базен. За клиентите со услуга се вклучено во ресторанот се нуди појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и пијалоци.
Хотелот им нуди на своите гости ресторан-градина со комплетно модернизирана зимска и летна емисија за готвење. Можноста да забележите како вашата храна се подготвува во отворена кујна гарантира незаборавно искуство. Палачинки и омлети за појадок; пица, хамбургери, свежи тестенини, суши, печен зеленчук, месо и риба подготвени од нашите готвачи се мал дел од богатата палета и асортиман на нашиот ресторан.

Енотека Хал
За оние кои претпочитаат услуга и софистицирани менија, салата Енотека Хал на хотелот со капацитет од 35 седишта нуди богато мени од гурмански јадења и стилски список со вино во софистицирана и пријатна атмосфера.

Лоби бар
Лоби барот на хотелот има 30 места, и нуди широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и слатки. Во зимските месеци, можете да уживате во тивка музика и да ја почувствувате топлината на каминот, да вкусите ароматично кафе, освежителен пијалок …..
Во непосредна близина е игротека за деца.

Пиано бар
Piano барод има капацитет од 50 места и е погоден за финиш навечер во пријатно друштво, се  организираат и караоке забави.

Бар за базен
Барот се наоѓа до надворешниот базен во хотелскиот комплекс и е совршено место за одмор и релаксација, (во летниот период) .

Ресторан-градина
Хотелот им нуди на своите гости ресторан-градина со комплетно модернизирана зимска и летна емисија за готвење. Можноста да забележите како вашата храна се подготвува во отворена кујна гарантира незаборавно искуство. Палачинки и омлети за појадок; пица, хамбургери, свежи тестенини, суши, печен зеленчук, месо и риба подготвени од нашите готвачи се мал дел од богатата палета и асортиман на нашиот ресторан.

СПА центар
Модерно дизајнираниот СПА центар на хотелскиот комплекс е на површина од 1000м2 и е совршено место за релаксација и грижа за вашата убавина и здравје.СПА центарот нуди третмани со високо квалитетни козметички производи.
Можете да уживате во амам, романтичен џакузи, бања Клеопатра, топла када, вулканска камена масажа, третмани за тело со чоколадо, мед, млеко, есенцијални масла, екстракти од грозје, терапии за лице, третмани за бременост и многу повеќе, термо зоната на хотелот е место за целосно опуштање, блаженство на сетилата и закрепнување од стресното секојдневие и акумулираниот стрес. На располагање на гостите од комплексот се и: био-сауна, мирисна парна бања, област за релаксација, фитнес сала

Базени
Хотелот располага со 3 базени:
Полу-олимписки затворен базен (20м х 11м) со голем џакузи до термо зоната и СПА центарот.
Отворен базен за возрасни во градината на комплексот веднаш до пул барот и малиот детски базен.

 

Цените се по лице на ден – полупансион

сместување 01.12-22.12.21
26.12–28.12.21
06.03-10.04.22
23.12-25.12.21
03.01-15.01.22
28.01-06.02.22
29.12-02.01.22 16.01-27.01.22
07.02-05.03.22

АЗАЛИА

Двокреветна соба 2+0 29 € 39 € 56 € 37 €
Еднокреветна соба 1+0 44 € 60 € 84 € 56 €
Едноспален апартман 2+2 35€ 45€ 62€ 42€
Двоспален апартман 4+2 29€ 39€ 56€ 37€
Триспален апартман 6+2 29 € 39 € 56 € 37 €

ОРХИДЕА

Двокреветна соба 2+0 24 € 34 € 51 € 31 €
Еднокреветна соба 1+0 35 € 51 € 75 € 47 €
Едноспален апартман 2+2 29 € 39 € 58 € 37 €
Двоспален апартман 4+2 24 € 34 € 51 € 31 €
Триспален апартман 6+2 24 € 34 € 51 € 31 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Рана резервација (не важи за 29.12-02.01.2022) :
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2021 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021
Бонуси : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
*Бонусите и попуистите за рана резервација се комибинираат за периодите од првата и четвртата колона

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени национални пијалоци од 10-22 часот)

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (задолжително)

Доплати, попусти:
Деца до 5.99 год. – бесплатно
Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло плаќа + 50% од редовната цена

Во цената е вклучено :
Појадок и вечера
Транспорт до жичарница (по распоред)
Користење внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
Детски кат
Интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден