+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Златибор

Апартманите Моникс центар се наоѓаат во центарот во близина на трговски центар, пазар, езеро, карши автобуска станица. Апартманите се состојат од влезен хол, дневна со кујна, посебна спална соба, бања со хидромасажер и тераса.

Спалните соби се опремени со брачен кревет, а дневните соби со тросед со стандардна големина. Апартманите имаат независно парно, LCD телевизор во дневната соба, кабловска телевизија, бесплатен безжичен интернет, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, фрижидер, шпорет со рамна плоча и микробранова печка. Сите апартмани имаат сместувачки капацитет од 2 до 4 лица.

Моникс село Златибор, Monix village е станбен комплекс лоциран на работ на ридот Чоловиќа во Потоци на 1030 мнв. Населбата се состои од седум згради со петнаесет стана од 55-60 м2. Сите апартмани имаат две спални соби, тоалет, бања со туш, кујна, трпезарија и дневна соба со прекрасен двор и трем со фантастичен поглед на центарот како и на врвовите Златибор Чигота и Торник. Сите станови имаат сопствен паркинг за две или повеќе возила како и сопствен дел од дворот од 3-5 декари.

Апартманите MONIX Јоргован припаѓаат на луксузниот комплекс Моникс. Тие се наоѓаат на Златибор, на работ на Обудојевица и се на 300 m од ски-лифтот и 500 m од автобуската станица. Тие се на совршена локација далеку од гужвата и градската врева. Апартманите во комплексот Monix Lilac имаат дневна соба со аголен мебел и кујна опремена со сите потребни инвентар, 1-2 спални, бања и тераса (освен апартмани на поткровје). За секој стан е обезбеден паркинг простор. Благодарение на фантастичната локација, гостите на апартманот можат да уживаат во исклучителен поглед на скијачката патека и почетната станица на Златната гондола, како и на најпознатите врвови на Златибор – Чигота и Торник. Сите апартмани во комплексот Моникс Јоргован се опремени со сигурносни врати, камери со видео надзор, домофон и WIFI со кабловска телевизија.

Во близина, на само неколку метри се наоѓа ресторанот Monix Club, каде прекрасната градина нуди уникатен поглед на станбениот комплекс Моникс и прекрасната природа.

Вила MONIX Club – Златибор се наоѓа на Златибор на работ на Обудојевица, 800 m од центарот и 300 m од скијачката патека.
Објектот располага со 45 кревети сместени во комфорни соби и луксузни апартмани со прекрасен поглед на врвовите Златибор Чигота и Торник. Сите сместувачки единици имаат 2-6 кревети, опремени во модерен стил и имаат бања, ТВ, кабловска телевизија и интернет. Во клубот Вила MONIX има паркинг, рецепција со сеф и ресторан со камин и трем каде се служи избрана храна од Златиборскиот регион.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА 3 НОЌЕВАЊА, И СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПОНУДАТА СЕ ОДНЕСУВА ЗА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

 

Новогодишни пакети на Златибор – во обејките на МОНИКС
Назив на Објект Тип на сместување Период Тип на услуга Цена
Цени изразени по лице за наведениот период на база ноќевање со појадок
Вила Моникс Клуб Соба, Студио, или Апп за 2-6 лица 31.12-03.01.2022 Ноќевање со појадок 150еур
Деца од 2-11.99год – 50% попуст доколку делат легло со родители, или 30% на сопствено легло
Деца од 0-1.99год – бесплатно
Цени изразени само за НАЕМ на апартман за наведениот период
Моникс Центар Апартман од 2-4 лица 31.12-03.01.2022 НАЕМ 450еур
Цени изразени само за НАЕМ на апартман за наведениот период
Моникс Вилиџ Апартман од 2-6 лица 31.12-03.01.2022 НАЕМ 450еур
Цени изразени само за НАЕМ на апартман за наведениот период
Моникс Јоргован Апартман од 2-4 лица 31.12-03.01.2022 НАЕМ 450еур
Апартман од 2-6 лица 600еур
Лукс апп од 2-6 лица 750еур
Цени изразени само за НАЕМ на апартман за наведениот период
Моникс Јасмин Апартман од 2-4 лица 31.12-03.01.2022 НАЕМ 450еур
Апартман од 2-6 лица 600еур

 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

  • Пријавувањето и одјавувањето на гостите е на рецепција во туристичката агенција на Златибор, улица Миладина Пеќинара 74.
  • Користењето на апартманите започнува во 14:00 часот, а се ослободува последниот ден до 10:00 часот.

НАПОМЕНА:

  • Пушењето е забрането во сите сместувачки единици.
  • Апартманите не се погодни за домашни миленици.
  • Во цената не е вклучена туристичката такса по лице на ден од 1еур, и за деца од 7-14,99год – 0,50еур на ден