+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Вила Добродолац

Vila Dobrodolac се наоѓа во викенд населбата Брзече на 1100 метри надморска височина и на18км од ски центарот Копаоник. На 250м од вилата се наоѓа гондола која води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). Сите соби имаат француски лежај и еден или два помошни кревети. Комплексот содржи Wellness&Spa дел.

ЦЕНОВНИК – КОПАОНИК ЗИМА 2021/2022 Вила Добродолац – Брзече

Термин 1/2 1/3 1/2 – ПРОМО ЦЕНА

1/3 – ПРОМО ЦЕНА

16.12-19.12.2021

119€ 179€ 101€ 152€
23.12-26.12.2021 129€ 189€ 109€

160€

30.12-02.01.2021

149€ 209€ 126€ 177€
06.01-09.01.2022 139€ 199€ 118€

169€

13.01-16.01.2022

139€ 199€ 118€ 169€
20.01-23.01.2022 139€ 199€ 118€

169€

27.01-30.01.2022

139€ 199€ 118€ 169€
03.02-06.02.2022 139€ 199€ 118€

169€

10.02-13.02.2022

139€ 199€ 118€ 169€

17.02-20.02.2022

129€ 189€ 109€

160€

24.02-27.02.2022 129€ 189€ 109€

160€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ДВЕ ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
15% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ЗА УПЛАТИ ОД 30% ДО 01.11.2021 

Во цената е вклучено:

– 3 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
– Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

– Автобуски превоз
– Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција)
– Патничко осигурување 250 ден.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

– Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
– Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот
– Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2021/2022

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. АНАМАРИ ТРАВЕЛ