+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Пролом Бања

Пролом Бања предновогодишен Велнес 🇷🇸

1.Ден 21.12.2023  (Четврток) СКОПЈЕ – КУМАНОВО – ПРОЛОМ БАЊА
Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај спортска сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на  царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу пладне, пречек од вработените на хотелот Радан и сместување по соби. Ручек. Слободно попладне за одмор, релаксација и користење на услугите од Велнес Центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.
2.Ден 22.12.2023 (Петок) ПРОЛОМ БАЊА
Појадок. Организирана прошетка низ Пролом Бања до единствената црква брвнара во овој крај, Лазарица, позната по единствениот светски мистичен феноме, 6 стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе.  Враќање во хотел. Ручек. Слободно време за индивидуални активности можност за користење на Велнес Центарот на хотелот. Предлог попладневно капење во внатрешно/надворешниот базен со прекрасна панорама кон падините на планината Радан, по капењето користење топли клупи тепидариум. Вечера. Ноќевање.
3.Ден  22.12.2023 (Сабота) ПРОЛОМ БАЊА 
Појадок. Ден предвиден за организирана посета со автобус и локалет водич (дококу временските услови се поволни) до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди, споменикот е избран во ТОП 77 од изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Можност за користење на СПА услугите на хотелот. Предлог: 30 минути во солена соба, 30 минути во сауна и ладен туш, релаксација во џакузи. Вечера. Ноќевање.
4.Ден 24.12.2023 (Недела) ПРОЛОМ БАЊА – КУМАНОВО – СКОПЈЕ 
Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности и прошетки до времето предвидено за заминување кон Македонија во пладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови.

ПРОМО ЦЕНА на аранжманот за комлетна уплата при резервација – 185 € / 11.470 ден
Цена на аранжманот – 199 € / 12.338 ден
Цена во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€/62ден
Цена по лице за минимум 2 лица во соба

Во цената на аранжманот е вклучено: 
– Превоз со туристички автобус на наведената релација
– Сместување во Хотел Радан 3* во двокреветни соби на база 3 ноќевања (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)
– Исхрана на база полн пансион појадок, ручек и вечера (сите 3 оброци на база шведска маса)
– Користење на услугите од Велнес Центар: отворено – затворен базен со Пролом Вода, сауна, солена соба, џакузи, парна бања, тепидариум
– Користење теретана и фитнес сала
– Користење сала за рекреација (биљард, пинг понг, пикадо)
– Излет до црквата Лазарица со локален водич
– Туристичка такса
– Организација и реализација со туристички придружник
Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко осигурување
– Излет до Ѓавола Варош со локален водич со автобуски превоз и влезница – 5€ (доплата на лице место)
Попусти и опционални доплати:
– Дете 2-7год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет (фотеља на спуштање)  бесплатно во хотел плаќа само превоз 35€/2.170ден (на барање)
– Дете 7-12год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет (фотеља на спуштање)  плаќа 90€/5.580ден (на барање)
– Трет возрасен на дополнителен кревет плаќа полна сума 185€/11.470ден (на барање)
– Доплата за еднокреветна соба 45€/2.790 (на барање)
– Доплата за одбирање на ред на седење во автобус – 10€/620ден (мин. 2 седишта)
– Доплата за дополнително седиште во автобус -35€/2.170ден
– Намалување за сопствен превоз -20€/1.240ден од патник.
Важни напомени:
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или валидна лична карта.
– За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.
– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.
– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.
– Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.
– Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни соби за најмалку 2 лица во соба.
– Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.
– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.
– Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата, во случај на потреба.
– За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ и ТА АнаМари Травел – wai[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]