+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Венеција – Милано – Верона – Трст

[vc_row][vc_column][vc_column_text] Прекрасната Италија за Велигден. Понуда што сите ја чекаа!  Венеција, градот на вода и бисерот на Јадранското море. Дестинација

Прочитај повеќе

Манастир Тумане

[vc_row][vc_column][vc_column_text] | Манастир Тумане | Сребрено Језеро |  Манастир Тумане е православен манастир на браничевската Епархија на Српската православна црква. Се

Прочитај повеќе

Истанбул 2 ноќи

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за Велигден. Истанбул ќе ве остави без здив. ТЕРМИН:  22.04 – 25.04 (2ноќи)

Прочитај повеќе

Кумбургаз

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height="32px"][vc_column_text]На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул.

Прочитај повеќе