+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

БАР – ТИВАТ – БУДВА – СУТОМОРЕ-ПОРТОМОНТЕНЕГРО

Дочек на Новата 2024 година во БАР заедно со неодоливата ѕвезда на сите времиња ЛЕПА БРЕНА

Дочек на втората новогодишна ноќ во ТИВАТ заедно со неповторливиот АЦО ПЕЈОВИЌ

 

  1. ДЕН / 30.12.2023 (сабота) СКОПЈЕ – с.море

Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 22.00 часот од Куманово од Макпетрол бензинска и 23.00 часот од Дрводекор Скопје. Ноќно возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.

  1. ДЕН / 31.12.2023 (недела) с.море и будва

Пристигнување во Суто море во утринските часови, сместување во убави, модерни, луксузни апартмани. Слободно време за одмор и прошетка во Суто море.
Вечерта, организиран превоз до Бар, прошетка низ прекрасниот Бар и дочек на новата 2024 Година во Бар заедно со големата ѕвезда на сите времиња Лепа Брена. Во точно договорено време се собираме и се враќаме во апартманите во Суто море. Ноќевање.

  1. ДЕН / 01.01.2023 (понеделник) БУДВА, портомонтенегро, тиват

Факултативна посета на Будва, Портомонтенегро и Тиват.

Во договорено време тргнуваме кон Будва, прошетка низ прекрасниот град Будва познат по својот шармантен стар град полн со калдрми улици, град со богата традиција и историја. Овој стар град содржи се што може да замисли љубителот на историјата: стари куќи, тесни улички, мали плоштади и дворови, и она што неможе да се избегне во таквите места: продавници за сувенири, кафулиња, ресторани и занаетчиски дуќани.

Во договорено време од Будва се упатуваме во посета на       Порто Монтенегро, една од најлуксузните марини на Јадранското море, слободно време за прошетка и разглед на Порто Монтенегро.

Од луксузниот Порто Монтенегро се упатуваме кон Тиват  прошетка низ Тиват и дочек на новата 2024 Година (втора ноќ) на плоштадот во Тиват со АЦО ПЕЈОВИЌ. Во точно договорено време се собираме и се враќаме во апартманите во Суто море. Ноќевање

Факултативна посета на Будва, ПортоМонтенегро, Тиват и вечерта дочек на Новата 2024 година (втора ноќ) заедно со Ацо Пејовиќ – 15 евра

  1. ДЕН / 02.01.2023 (вторник) бар – MАКЕДОНИЈА

Напуштање на апартманите и упатување кон Бар. Прошетка во Бар и посета на познатото пристаниште во Бар.

Во договорено време тргнуваме за Македонија. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови

 

Промо цена – 88 евра по лице за уплати до 21.12.2023г

 

Цената е по лице и вклучува:

✅   Две ноќевања – апартманско сместување во Суто море

✅   Автобуски превоз

✅   Организиран превоз до Бар, прошетка во Бар и дочек на Новата 2024 година во Бар

✅   Пратител на групата за времетраење на аранжманот

✅   Организација на патувањето

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

Туристичка такса од 3 евро / 186 денари по ден (се плаќа во агенција)

Факултативи, посета на Будва, Porto Montenegro, Тиват и дочек на новата 2024 година (втора ноќ) во Тиват со Ацо Пејовиќ – 15 евра

Индивидуални трошоци.

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Во Црна Гора може да се патува и со лична карта

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А АНАМАРИ ТРАВЕЛ – ган