+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Копаоник еднодневна

Копаоник  е еден од поголемите планински венци во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Копаоник е најважниот скијачки центар во Србија,  со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час. Tуризмот на планината е претежно од спортски карактер. Преовладуваат зимските спортови како скијањето, но се застапени и други спортски активности. Има голем број сместувачки капацитети, кафетерии, барови и ноќни клубови. Од Брзече до скијачкиот центар води кабинска жичарница.

Oпис на патувањето:

  • Состанок со групата 03.45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Копаоник во 04:00 часот. Поаѓање од Куманово во 04.30 часот од Макпетрол бензизката. Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи заради одмор и гранични формалности.
  • Пристигнување на Копаоник. Слободно време за индивидуални активности и прошетка низ Копаоник.
  • Тргнување за Куманово и Скопје во 17:00 часот.

 

ТЕРМИНИ: 

04.02.2024

18.02.2024

ЦЕНА: 999 денари по лице

 

Во цената е вклучено:

– Посета на Копаоник

– Превоз на релација Скопје – Куманово – Копаоник – Куманово – Скопје

– Лиценциран туристички водич

– Организација и реализација на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– Ски карта

– Патничко осигурување

– Индивидуални трошоци

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Се патува со лична карта
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 40 патници
– Доколку нема доволен број на пријавени патници и не сме во можност да го реализираме патувањето, уплатените средства се враќаат во целост
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 15 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. АНАМАРИ ТРАВЕЛ – гамт14.01.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Контакт Инфо

Oktomvriska Revolucija 19a, Kumanovo, Republic of Macedonia 1300

+389 75 404 480

marjan@anamarytravel.mk