+389 75 404 480marjan@anamarytravel.mk

Копаоник – SKI OPENING

SKI OPENING

К О П А О Н И К

Термин: 08 Декември 2023 | 3 дена / 2 полупансиони | Автобус

 

Програма на патување:

1.Ден 08.12.2023  (петок) СКОПЈЕ – КОПАОНИК

Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) рано наутро во 04.30 часот. Поаѓање за Копаоник во 05.00 часот. Пристигнување и сместување во Хотел Зонед 4*. Слободно време за релаксација и СПА уживање и индивидуални активности, скијање и запознавање на центарот на Копаоник. Вечера. Ноќевање.

2.Ден 09.12.2023 (сабота) КОПАОНИК

Појадок. Факултативно заминување до центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини, љубителите на белиот спорт ќе може да уживаат и да ги користат погодностите на Копаоник Ски Опенинг 2023. Враќање во хотел во договорено време. Слободно попладне за одмор и релаксација. Вечера. Ноќевање.

3.Ден 10.12.2023 (недела) КОПАОНИК – СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или посета на скијачкиот центар. Во 15.00 часот заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ПРОМО цена на аранжманот за пријава до 10.11.2023 – 139€/8.618мкд

Редовна цена на аранжманот – 159€/9.858мкд

 

Цената на аранжманот вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Сместување во Apart & SPA Zoned Hotel 4* https://zonedkopaonik.com/en/ во 1/2 соби на база 2 полупансиони (појадок и вечерa)
  • Користење на внатрешен базен и велнес содржини (задолжителна предрезервација)
  • Користење на фитнес сала

Цената на аранжамнот не вклучува:

  • Превоз до ски центарот на Копаоник – 5€
  • Туристичка такса 1€ по ден (се плаќа на рецепција)
  • Патничко осигурување

Важни напомени:

– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или валидна лична карта.

– За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.

– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.

– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

– Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.

– Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни соби за најмалку 2 лица во соба.

– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

– Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата, во случај на потреба.

– За ова патување важат Општите Услови за Патување на ТА АНАМАРИ ТРАВЕЛ – ваи